DARY PRO SULTÁNA

21.12.2021

Tip na oblíbenou hru pro 4 a více hráčů (věk 5+): 

LEGENDA A PRAVIDLA: Byl jednou jeden umíněný sultán. Lidé mu nosili dary. Jednou se z nudy rozhodl, že přijme dary pouze NĚKTERÉ. Jen ty, které mají něco společného, podle pravidla, které si vymyslel. (Například jen zvířata nebo jen dvouslabičná slova a podobně). Pravidlo je ale tajné a ostatní ho musí odhalit. 

Hráči tedy předstupují před sultána a pokouší se sultánovi předat dar. Sultán hned řekne, zda dar přijme nebo ne. Pokud ne, řekne, co by si přál místo toho. Tím vlastně hráčům napoví a dá další indicii. 

Zkusit si tipnout pravidlo může hráč kdykoliv. Nemusí být zrovna na řadě. Ale riskuje tím, že pokud pravidlo nebude správné, sultán mu vymyslí nějaký trest. Kdo naopak pravidlo uhodne, sultán ho zahrne dary nebo jinak odmění. Například, že se poddaný stane doživotně jeho dvorním šaškem.  A odmítněte takový dar od sultána.

  Tip pro zpestření: pokud hraje více hráčů, může si sultán vybrat jednoho, kdo bude jeho sluha. Ten může sultána například ovívat nebo třeba dokonce mluvit celkově za sultána, když mu to sultán nařídí. Hodně zábavy :)