PhDr. Petr Staníček

po studiu na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, oboru speciální pedagogika (logopedie, surdopedie, SPU), výtvarná výchova, jsem absolvoval, v rámci celoživotního vzdělávání, také studium Arteterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od roku 2006 jsem klinický logoped. 

Pracuji jako klinický logoped a také jako vedoucí logopedického týmu na Soukromé klinice LOGO v Brně.  

Pravidelně se účastním odborných seminářů, kurzů a mezinárodních konferencí v oblasti klinické logopedie. Aktivně se věnuji přednáškové činnosti. Vedu semináře a kurzy před-atestační přípravy logopedů v ČR, aktivně se účastním konferencí u nás i v zahraničí.

Vystupuji v mediích s cílem osvěty našeho krásného oboru. 

Dlouhodobě vedu individuální terapie i skupinová sezení s klienty s narušenou komunikační schopností, organizuji intenzivní terapeutické pobyty, logopedické tábory a mnoho dalších akcí pro děti i dospělé. Mým průběžným cílem je tyto terapie vést hravou a zábavnou formou. To mě přivedlo k sepsání publikace, Hry na rozvoj verbální komunikace (Grada, 2020), která je plná tipů na komunikační aktivity vybrané z mé praxe. 

Tuto stránku jsem založil s cílem zjednodušit všem zájemcům hledání komunikačních aktivit pro děti i dospělé. 

V sekci "ukázky her" najdete příklady a tipy na zajímavé aktivity, nejen z dané knihy, ale spoustu dalších neustále přibývá. 

Jako otec dvou synů mám všechny hry otestované nejen na dospělých, ale i  na dětech.

Přeji hodně zábavy.