Letní tábor 2023 Téma- Kouzelnická škola v Ramzovicích

21.08.2023

Opět jsme vyjeli s dětmi ze Soukromé kliniky LOGO na tábor. Místo- Ramzová v Jeseníkách. Tentokrát jsme zvolili téma - kouzelnický tábor. Ukázalo se, že pro děti s komunikačními problémy je to opět naprosto ideální téma. Děti se učily kouzlit a tím nejen rozvíjet motoriku, ale i komunikační schopnost, když se učily prezentovat svá kouzla před ostatními. Zažily magické, kouzelné a hlavně nezapomenutelné zážitky. 

O čem letošní tábor byl? 

Nejdříve děti dostaly dopis o přijetí na kouzelnickou školu. Tábor tím pro děti začal vlastně už měsíc před termínem. Když přijely na tábor, do hotelu Andromeda, zjistily, že má tato kouzelnická škola dlouhou tradici již ze středověku. V historii školy se ale kdysi přihodilo, že jeden ze studentů vymazal kouzla z almanachu paní ředitelky Ruprechty Ramzálové. Ta přežívá dodnes v obraze v jídelně. Dohlíží na chod školy a mračí se, protože kouzla zmizely a tím se škola stala kouzelnickou školou obyčejných triků. Toto tajemství studenti svou přísahou ale nesmí nikdy prozradit. Po dvou dnech studií triků se ale koná školní rituál, kdy se pronese zaklínadlo u kouzelného zrcadla, které funguje pouze jednou za sto let. Nikdo ale bohužel neví, kdy tomu bylo naposledy a tak je to jen součást školního rituálu, který zpravidla nic neznamená. 

Ale tito studenti, tento šťastný ročník studentů kouzelnické školy, to má jinak. Náhodou to vyšlo právě na ně a zrcadlo opravdu promluvilo. První otázkou bylo, kdo je na světě nejkrásnější... zjevila se Miss universe 2023, druhou otázku pronesl neprozřetelně jeden ze studentů "co bude zítra na oběd?", zjevil se smažený sýr a potom někoho ze studentů osvítilo a zeptal se na třetí, poslední přání, "kam zmizely kouzla z almanachu?". Zrcadlo vyjevilo pravdu a díky tomu mohli studenti kouzla najít a vrátit zpět do almanachu. Pedagogický sbor kouzelníků (naši logopedi a fyzioterpeuti) předvedli kouzla z lexikonu, která již nebyly pouhými triky. Děti zůstali v úžasu a někteří rodiče, jako doprovod, také :) Nakonec to vše řádně oslavili Cimbrbalem a dostali zlaté diplomy. :)

Tábor byl samozřejmě "našlapaný" velkou zásobou nápadů a tipů, ale to už poznáte z fotek. 

V průběhu celého týdne děti procvičovaly logopedii a fyzioterapii. Děkujeme všem za nádherná hodnocení a těšíme se na další ročníky.