NÁŠ LOGOPEDICKÝ  TÁBOR S MEGAZÁŽITKEM  TÉMA:  PO STOPÁCH  AVATARA

02.09.2021

Každý rok chystáme pro děti i dospělé na Soukromé klinice LOGO s.r.o. logopedický tábor, který je plný logopedických a fyzioterapeutických cvičení a nejen to, je nabitý nezapomenutelnými zážitky. 

Tábor pořádáme v Jeseníkách na Ramzové v hotelu Andromeda. 

Téma letošního tábora bylo: PO STOPÁCH AVATARA.   

Příběh se odehrával  na planetě Pandora, kde žijí modří obyvatelé Avataři, kterým jiný mimopandořan ničí domov tím, že těží Pandonorium. Vzácný minerál, který má nepředstavitelnou hodnotu. Vypadá, jako chobotnice a ovládá robota, díky kterému se pohybuje po planetě. Avataři se mu v tom snaží zabránit, ale jsou proti němu příliš slabí a bezmocní. Zavolali tedy na pomoc naše mariňáky (táborníky), kteří museli nejdříve projít výcvikem, aby se mohli odvážit prozkoumat zakázané území a poznat, jak se mimozemšťan chová a jak by ho mohli překonat. Zjistili, že má robot na sobě vypínač, kterým by ho mohli vypnout. Jakmile se jim to podařilo, domluvili se s mimozemšťanem na diplomatickém řešení. Nevěděl, že dělá něco špatně, jen prostě plnil úkol. Táborníci ho přesvědčili o tom, že není správné, aby ničil domov jiným. On to uznal a odletěl pryč. 

Děti se tím naučily, že je důležité nejdříve nepřítele poznat, pochopit jeho pohled a názor, aby se s ním mohli domluvit na nějakém řešení. Avataři táborníkům poděkovali za záchranu krásnou odměnou. Při nočním pozvání ke stromu Eiwa jim předali ručně vyráběné náhrdelníky. 

Kromě zážitkového programu mají účastníci každý den tři hodiny intenzivního cvičení s logopedy a fyzioterapeuty. Klienti našich táborů jsou děti (někdy s rodiči) a dospělí s různými komunikačními handicapy. Denně mají logopedická a rehabilitační cvičení s cílem rozvinout komunikační schopnost. Hodně technik pro rozvoj řečových rovin a motoriky je skryto v zážitkovém programu, který chystají logopedi a fyzioterapeuti s mnohaletými zkušenostmi. 

 Hlavní vedoucí a organizátor těchto táborů je PhDr. Petr Staníček (klinický logoped), který tábor od počátku až do konce plánuje, koordinuje a zařizuje. Spoluautorem a velkým pomocníkem je Mgr. Daniel Žukovský (fyzioterapeut). Oba pracují na Soukromé klinice LOGO s.r.o. V týmu vedoucích byli letos dále Mgr. Tereza Vašíčková (logopedka), Adéla Ročková (asistentka), Adam Jakúbek (zdravotní bratr), kteří společně tvoří doslova DREAMTEAM. 

 Tábor zajišťuje a pořádá klinika LOGO pod vedením PaedDr. Ilony Kejklíčkové, PH.D., MBA., které patří obrovský dík za vytvoření podmínek a za celkovou podporu těchto logopedických táborů. 

Letošní tábor se opět opravdu vydařil a zde přikládám jedno z hodnocení, které nám napsali rodiče dvou bratrů táborníků: 


Na táboře LOGA v Jeseníkách jsme byli poprvé. Slyšela jsem hodně chvály, ale to, co jsme tu prožili, ještě vysoce předčilo očekávání. Táborový program okamžitě vtáhl mé děti do děje. Vše prožívaly (napětí, úspěch, radost, chvilkama i trošku strach, který vystřídala obrovská euforie, že to zvládly). Prvotní cíl bylo děti rozmluvit a vedoucím se to dařilo přímo úžasně. Z dětí se valil nepřetržitý tok prožitků, pocitů a ty popisovaly od rána do večera stále a všem. Vedoucím se tu podařila nastavit taková atmosféra, že se tu, asi nejenom mé děti, slyšela jsem to od všech, cítily skvěle a syn nosil dobrovolně i brýle s okluzorem, protože se nestyděl. Váš tým vedoucích je naprosto profesionální, ale ani to by nestačilo na vytvoření takového dobrodružství, ono je to baví, oni tím žijí, a proto jsou tak úžasní a uvěřitelní. Velký dík Vám všem za to, že takovouto akci pořádáte! Ubytování a strava příjemné. Bohužel nám to dnes končí, a to je DĚS. Zažila jsem hodně akcí, ale takovou, kde účastníci pláčou, protože je konec, ještě ne. Až tady, VAU, je to skvělý pocit být u takto čistých, upřímných pocitů lidí, co si to tak moc AVATARSKY užili. V.J.J. Maškovi