Sbírka na vznik mé nové deskové hry - POKLAD BORNEA

05.06.2023

Přibližně před třemi lety se zrodil nápad vytvořit deskovou hru, která bude napínavá, akční, zábavná a zároveň se zajímavým přesahem- poznáním skutečných krás a tajemství ostrova Borneo. Vývoj hry byl plný výzev, poznání, vzestupů, pádů, náhod, štěstí, krizí, nadějí a potkávání těch správných lidí v pravou chvíli.
Již v létě 2023 by mohla být hotová. Zbývá už jen několik posledních kroků a bude na světě.

Odkaz na sbírku zde:

 Moc děkuji všem, kdo jsou pro každou dobrost a pomůžou se vznikem této nové hry :)


 

O čem hra je?

Hráči prochází džunglí na ostrově Borneo, kde na ně čekají různé nástrahy. Díky osudovým kartičkám, které jsou součástí hry, vzniká pokaždé trochu jiný příběh a navíc se hráči dozvídají o Borneu spoustu skutečných zajímavostí. Cílem hry je objevit chrám ukrytý hluboko v pralese, vzít magické perly a přinést je šamanovi, který čeká na konci cesty. Jen díky těmto vzácným a kouzelným perlám může totiž šaman ochránit přírodu ostrova Borneo před nebezpečím (před prospěcháři těžící pralesní bohatství). Ale pozor! Hráči se snaží v průběhu cesty o perly vzájemně připravit. Tím se dobrodružství v průběhu hry stále dynamicky stupňuje.

Odměnou pro hráče, kterým se podaří perly šamanovi přinést je nejen pocit, že napomohli vítězství dobra nad zlem, ale čeká je ještě jedna odměna navíc. Každý hráč, který šamanovi perlu předá, položí prst na kouzelnou hůl a může si přát jakékoliv přání. To mu šaman za odměnu pomůže splnit. Je to přece šaman. Perly jsou ve hře celkem tři.

Pro koho je hra určená?

Hru si užijí všichni, kdo mají dobrodružnou povahu, lásku k přírodě a chtějí se dozvědět něco nového o jednom z nejzajímavějších a nejtajemnějších míst naší planety, o Borneu. Hra je koncipována pro 2 až 4 hráče. Horní hranice věku není omezena. Je zajímavé pozorovat, jak hra zabaví a vtáhne do děje všechny, bez ohledu na věk. Nejmladšímu hráči, který si hru užíval, bylo pět let.

Čím je hra nová, originální?

Hra je originální nejen svým provedením, ale především myšlenkou. Celý příběh totiž nespěje k obvyklému materiálnímu cíli, který hráči zajistí bohatství nebo výhru na body. Hráči v průběhu hry dojdou k poznání, že největším pokladem je zachování jedinečné bornejské přírody. Hra má tedy také ekologický podtext. Hra s hrací plochou o velikosti A2 je zcela originální, s novými a neokoukanými prvky. Celá hra – od hrací plochy, přes hrací karty, brožuru až po design krabice je navíc ručně ilustrovaná.

Je hra o náhodě nebo i o strategii?

Součástí hry jsou hrací karty, díky kterým může hráč výrazně ovlivnit vývoj hry. Záleží na každém hráči, jakou zvolí strategii svého postupu. Hra se hraje s kostkou, takže náhoda (osud) má nezastupitelnou roli také.

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Petr Staníček a již 20 let se, jako klinický logoped věnuji dětem i dospělým s poruchami komunikace. Snažím se propojovat terapii s různými tipy, her, které nejen baví, ale také se díky nim klienti něco nového naučí nebo dozvědí. Před třemi lety jsem za tímto účelem vydal v nakladatelství Grada knihu zaměřenou na komunikační hry, kterou jsem i sám ilustroval. (Hry na rozvoj verbální komunikace, Grada 2020). Také jsem již úspěšně realizoval jednu stolní hru (Kolopex), která je dětmi velmi oblíbená.

Již dva roky pracuji na vývoji této větší deskové hry, kterou jsem již v praxi úspěšně testoval se svými klienty a vyvinul do konečné podoby připravené k realizaci. Rád bych hru vydal sám, pod svým jménem. Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc s vytvořením sbírky na uhrazení alespoň části nákladů na realizaci. Ke zhmotnění tohoto velkého snu jsem již prošel dlouhou cestu a nerad bych, aby se kvůli financím tento projekt zastavil.

https://www.zahrajeme.cz/l/spolecenska-hra-poklad-bornea-pripravuje-se/

Na co vybrané peníze použijeme?

Výrobu hry financuji z vlastních zdrojů. Peníze ze sbírky bych tedy rád využil na částečné pokrytí nákladů při vzniku hry, jako je výroba komponentů (výsekové formy na hrací plochu, krabici v české firmě EFKO s.r.o., práce grafického studia, vysoký poplatek za certifikace komponentů CE (ve výzkumném ústavu pro schvalování hraček pro EU), doprava a skladování, marketingové služby a zdokonalení internetové stránky, kde bude možné hru pořídit.