POKLAD BORNEA  - Společenská hra  V přípravě -Termín dokončení - podzim 2022

27.06.2022


Je to skoro tu! Už nějaký čas pro Vás vyvíjím zbrusu novou společenskou hru s tématem záchrany deštných pralesů ostrova Borneo. Hru si užijí všichni, kdo se nebojí vydat na dobrodružnou, napínavou výpravu, plnou akce a nečekaných zvratů. Hra je naprosto originální nejen svým provedením, ale především myšlenkou. Celý příběh totiž nespěje k obvyklému materiálnímu cíli, který hráči zajistí bohatství nebo výhru na body. Získáním pokladu, ukrytého hluboko v pralese, dobrodružství teprve začíná. Pokud se hráči podaří poklad bezpečně dopravit přes všemožné nástrahy jungle až do cíle, odevzdá ho nakonec jeho právoplatnému majiteli - šamanovi, který je strážcem pralesa. S pomocí pokladu a pradávné magie, která se v něm ukrývá, se potom společně pokusí zachránit prales před všemi, kteří se jej snaží zničit. Odměnou pro hráče je nejen pocit, že napomohl vítězství dobra nad zlem, ale také jedno, i to nejtajnější, přání, které mu šaman pomůže splnit.

Celá hra se bude odehrávat na naprosto originální hrací ploše, která se v určité fázi hry překlápí a přináší tak nečekaný moment překvapení. Součástí hry bude také několik dalších interaktivní komponentů, jako jsou osudové kartičky, přenositelný poklad nebo pohybující se vory. Pro milovníky klasických deskovek samozřejmě nebudou chybět ani figurky a hrací kostka. Hra je koncipována pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 let. Aktuálně hru testuji na dětech i dospělých a je zajímavé pozorovat, jak zabaví a vtáhne do děje všechny skupiny, bez ohledu na věk.

Jak už bylo řečeno, celá hra je zcela originální počin, s novými a neokoukanými prvky, které nenajdete na žádné jiné deskové hře. Všechny obrázky - od hrací plochy, přes osudové kartičky, až po design krabice jsem navíc ručně namaloval.

Nyní je hra ve fázi výroby, ke spolupráci si vybírám výhradně české firmy. Proces to je a ještě bude, náročný, složitý a nákladný, ale věřím, že ve finále bude stát za to. 

Několik fotek z přípravy. Na fotografii je jen testovací prototyp. Těším se, až Vám hru představím v plné verzi.  Předpokládané dokončení hry bude v létě 2022.

Zakoupením hry, podpoříte určitou částkou organizaci, která zachraňuje opuštěné orangutany přímo na Borneu (https://orangutanfoundation.org.au/). Podrobnosti o cenách a příspěvcích upřesníme, až bude hra na světě.