KOLOPEX - stolní hra

29.06.2022

Představuji vám zcela novou hru KOLOPEX. Je to má první hra, na které jsem se naučil mnoho věcí z oboru vývoje a výroby her. Nebyla to cesta jednoduchá, ale výsledek stojí za to. V průběhu jednoho roku jsem hru upravoval, měnil, testoval na dětech i dospělých a nyní je konečně hotová. Pořídit můžete zde: https://www.zahrajeme.cz/p/kolopex-hra/


Kolopex je jednoduchá, zábavná a svižná stolní hra pro děti od čtyř let. Zabaví i dospělé. Je určená pro dva až čtyři hráče. Doba jedné hry je maximálně do deseti minut. Hraje se s kostkou a barevnými žetony na hrací ploše. Hra zdokonaluje paměť, pozornost, vnímání barev a logické myšlení. Díky obrázkům na hrací ploše hra rozvíjí a podporuje také komunikaci mezi hráči.

Pravidla (podrobnější jsou v balení hry):

na plochu se do kruhu rozloží žetony barvami dolů. Hráč, který je na řadě hází kostkou s barevnými body. Podle barvy, která padne, se snaží otočit dva stejné žetony, jako u hry pexeso. Obrázky na hrací ploše pomáhají zapamatovat si pozici barevného žetonu. Například, když je u obrázku trička modrý žeton, může si hráč zapamatovat lépe pozici žetonu, protože má třeba jeden z hráčů modré tričko. Vyhrává hráč, který získá více dvojic žetonů stejných barev.

Hrací plocha je oboustranná. Druhá strana hrací plochy je bez obrázků a tudíž je cílem zapamatovat si pozice žetonů v kruhu bez jakékoliv nápovědy. Proto je tato náročnější varianta hry pro opravdové hráče.

Příjemnou zábavu!

  • Autor varianty s obrázky a ilustrátor: Petr Staníček
  • Grafika: Andrea Klašková
  • Výroba: EFKO-karton, s.r.o.
  • Hra je vyrobena v České republice