KOLOPEX - stolní hra

29.06.2022

Představuji vám zcela novou hru KOLOPEX. Je to má první hra, na které jsem se naučil mnoho věcí z oboru vývoje a výroby her. Nebyla to cesta jednoduchá, ale výsledek stojí za to. V průběhu jednoho roku jsem hru upravoval, měnil, testoval na dětech i dospělých a nyní je konečně hotová. Pořídit můžete zde: https://www.zahrajeme.cz/p/kolopex-hra/


Kolopex je jednoduchá, zábavná a svižná stolní hra pro děti od čtyř let. Zabaví i dospělé. Je určená pro dva až čtyři hráče. Doba jedné hry je maximálně do deseti minut. Hraje se s kostkou a barevnými žetony na hrací ploše. Hra zdokonaluje paměť, pozornost, vnímání barev a logické myšlení. Díky obrázkům na hrací ploše hra rozvíjí a podporuje také komunikaci mezi hráči.

Pravidla (podrobnější jsou v balení hry):

na plochu se do kruhu rozloží žetony barvami dolů. Hráč, který je na řadě hází kostkou s barevnými body. Podle barvy, která padne, se snaží otočit dva stejné žetony, jako u hry pexeso. Obrázky na hrací ploše pomáhají zapamatovat si pozici barevného žetonu. Například, když je u obrázku trička modrý žeton, může si hráč zapamatovat lépe pozici žetonu, protože má třeba jeden z hráčů modré tričko. Vyhrává hráč, který získá více dvojic žetonů stejných barev.

Hrací plocha je oboustranná. Druhá strana hrací plochy je bez obrázků a tudíž je cílem zapamatovat si pozice žetonů v kruhu bez jakékoliv nápovědy. Proto je tato náročnější varianta hry pro opravdové hráče.

Příjemnou zábavu!

  • Autor varianty s obrázky a ilustrátor: Petr Staníček
  • Grafika: Andrea Klašková
  • Výroba: EFKO-karton, s.r.o.
  • Hra je vyrobena v České republice

Napsali o nás:

"Tuto hru teď dostala dcerka k narozeninám a hrajeme ji snad každý den. Jsem netušila, že je tak soutěživá Baví ji hra s barevnou kostkou, hledání barevných žetonů pomocí obrázků, a vůbec celkově na tvoření vět a trénink barviček je to za mě bezva hra. Výraz 'sluníčková' byl nahrazen slovem 'žlutá' Možnost přejít na těžší variantu je pro ni výzva, ale chce A když si chtějí zahrát i starší děti, variantu s obrázky hrajeme v angličtině. Takže hra pro všechny a díky malým rozměrům krabičky ji teď vozím všude s sebou."

                                                                                                                                     Mary K.


"Je to perfektní, jednoduchá, intuitivní hra, která mě zachránila při návštěvě, kdy jsem potřebovala zklidnit a stmelit 2 kluky a 2 holčičky ve věku 3,5,6, a 9. Zaujalo je to všechny, absolutně se pro to nadchli, protože to okamžitě pochopili a dali jsme společně mnoho kol hry, bylo to svižné a nasmáli jsme se u toho všichni. Takže návštěva odcházela s druhým balením, které jsem koupila do zásoby jako dárek a pak mi na druhý den říká kamarádka- maminka těch dvou dětí - hra výborná! Museli jsme to doma hrát ještě týž večer a pak zase hned ráno:-)Takže doporučuji všemi deseti:-) Nehledě na to, že je to moc pěkně zpracované, malované, vyrobené:-)"

                                                                                                             Marie T.


Pořídit hru můžete zde: